Kansli

Vi är en förening som organiserar ca 4 400 medlemmar vilka bland annat arbetar med ekonomi, administration, organisation och revision. Merparten av Sveriges kommunalekonomer inom kommuner och landsting är medlemmar. Kansliets arbete leds av en styrelse som du hittar här.

På vårt kansli finns

ola100

Ola Eriksson
Kanslichef

Besök- postadress: Norra Skeppsbron 5A, 803 10 Gävle
Telefon: 026-12 82 82
Mobil: 070-665 54 75
Mail: ola.eriksson@kef.se

Läs mer om och ta kontakt med Ola på LinkedIn.

hugo2

Nils-Hugo Johanson
Bitr. Kanslichef

Besök- postadress: Sjöhuset, Storgatan 17, 615 30 Valdemarsvik
Telefon: 070-626 81 48
Mail: nils-hugo.johansson@kef.se

Läs mer om och ta kontakt med Nils-hugo på LinkedIn.

kella1

Kella Norlander
Partner- och medieansvarig

Placeringsort: Norrköping
Postadress: Norra Skeppsbron 5A, 803 10 Gävle
Telefon: 070-233 54 80
Mail: kella.norlander@kef.se

Läs mer om och ta kontakt med Kella på LinkedIn.

helena-sjoholm

Helena Sjöholm
Utbildningsledare

Placeringsort: Västervik
Postadress: Norra Skeppsbron 5A, 803 10 Gävle
Telefon: 073-838 80 62
Mail: helena.sjoholm@kef.se

Läs mer om och ta kontakt med Helena på LinkedIn.

hans2

Hans Petersson
Utbildningsledare

Placeringsort: Göteborg
Postadress: Norra Skeppsbron 5A, 803 10 Gävle
Telefon: 072-505 29 28
Mail: hans.petersson@kef.se

Läs mer om och ta kontakt med Hans på LinkedIn.

roland3

Roland Svensson
Utbildningsledare

Placeringsort: Malmö
Postadress: Norra Skeppsbron 5A, 803 10 Gävle
Telefon: 072-065 00 57
Mail: roland.svensson@kef.se

Läs mer om och ta kontakt med Roland på LinkedIn.

goran3

Göran Persson Lingman
Utbildningsledare

Besök- postadress: Norra Skeppsbron 5A, 803 10 Gävle
Telefon: 072-060 66 50
Mail: goran@kef.se

Läs mer om och ta kontakt med Göran på LinkedIn.

JOHAN

Johan Skeri
Utbildningsledare

Placeringsort: Mora
Besök- postadress: Norra Skeppsbron 5A, 803 10 Gävle
Telefon: 072-061 90 60
Mail: johan@kef.se

Läs mer om och ta kontakt med Johan på LinkedIn.

annemarie2

Anne-Marie Westin
Administratör

Besök- postadress: Norra Skeppsbron 5A, 803 10 Gävle
Telefon: 072-060 50 10
Mail: anne-marie.westin@kef.se

Läs mer om och ta kontakt med Anne-Marie på LinkedIn.

emilia2

Emilia Simons
Administratör

Besök- postadress: Norra Skeppsbron 5A, 803 10 Gävle
Telefon: 072-060 50 22
Mail: emilia.simons@kef.se

Läs mer om och ta kontakt med Emilia på LinkedIn.