Krets 4: Skåne & Blekinge

Krets 4

Verksamhet

Södra kretsen har mellan 4-6 aktiviteter varje år. Allt ifrån heldagar till sena eftermiddagsaktiviteter. En ambition i södra kretsen är att lyfta fram goda exempel från våra kommuner och lära av varandra. Kretsen arrangerar den årliga aktiviteten Skånes & Blekinges Ekonomidagar.

Protokoll – Styrelsemöte 2020 för krets 4 (pdf)

HenrikHeyman2_webb

Ordförande

Henrik Heyman
Malmö stad

Tel. 0703-27 78 66
henrik.heyman@malmo.se

Styrelse och valberedning

bild_saknas

Anette Sturesson
Karlskrona kommun

anette.sturesson@karlskrona.se

bild_saknas

Jörgen Petersén
Skurups kommun

Tel. 073-84 14 522
jorgen.petersen@kommuninvest.se

bild_saknas

Maria Bylund

Höganäs kommun

Tel. 042-33 71 18
maria.bylund@hoganas.se

bild_saknas

Ann Lindvall Lundgren
Lunds Universitet

Tel. 046-22 23 946
ann.lindvall_lundgren@se.lu.se

bild_saknas

Fredrik Lindahl

Region Skåne

Tel. 040-331184
fredrik.lindahl@skane.se

bild_saknas

Anna Falkenstam
Åstorps kommun

Tel.042-640 16
anna.falkenstam@astorp.se

Valberedning

bild_saknas

Åke Grönwall
Vellinge kommun

Tel. 040-425128
ake.gronvall@vellinge.se

bild_saknas

Ann-Christin Walméus

Sjöbo kommun

Tel. 0416-270 81
ann-christin.walmeus@sjobo.se

Partners

© 2020 Kommunalekonomernas förening. All rights reserved.
Hemsidan är skapad av AlizonWeb AB.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram