Krets 2: Södermanland & Östergötland

Krets 2

Verksamhet

Styrelsen tar tacksamt emot synpunkter och förslag från er på vad ni anser att vi inom krets 2 ska arbeta med.

bild_saknas

Ordförande

Mats Glimbrant
Oxelösunds kommun

Tel. 070-567 27 48
mats.glimbrant@oxelosund.se

Styrelse och valberedning

bild_saknas

Malin Runo
Söderköpings kommun

malin.runo@soderkoping.se

bild_saknas

Peter Alexandersson
Linköpings kommun

Tel. 013-20 54 95
peter.alexandersson@linkoping.se

bild_saknas

Susanne Karlsson
Nyköpings kommun

Tel. 0155-24 78 31
susanne.karlsson.1@nykoping.se

bild_saknas

Anna Borgman Fredriksson
Norrköpings kommun

Tel. 011-15 13 26
anna.borgman-fredriksson@norrkoping.se

bild_saknas

Mattias Anglemark
Eskilstuna kommun


mattias.anglemark@eskilstuna.se

Valberedning

bild_saknas

Anders Rehnman
Eskilstuna kommun

Tel. 016-710 14 67
anders.rehnman@eskilstuna.se

bild_saknas

Anette Asklöf
Finspångs kommun

Tel. 0122-850 25
anette.asklof@finspang.se

Nätverk inom krets 2

I krets 2 finns ett antal nätverk för olika intresseområden bland kommunalekonomerna. Vill du gå med i något av nätverken kan du kontakta någon/några av kontaktpersonerna nedan.

bild_saknas

Omsorgsekonomer
Birgitta Rydell
Vadstena kommun

birgitta.rydell@vadstena.se

bild_saknas

Utbildning
Johanna Siverskog
Katrineholms kommun

johanna.siverskog@katrineholm.se

bild_saknas

Finansfrågor
Maria Fredriksson
Nyköpings kommun

maria.fredriksson@nykoping.se

bild_saknas

Personalekonomi
Kjell Thun
Linköpings kommun

kjell.thun@linkoping.se