Styrelsen

Styrelsen sammanträder ca sex gånger per år. Nedan ser du de styrelsemedlemmar som är valda till 2020/2021.

Annika_kef

Ordförande

Annika Hellberg
Ekonomichef
Vallentuna kommun

Tel. 08-587 852 12
annika.hellberg@vallentuna.se
webb: Vallentuna.se

Samuel_kef

Vice ordförande

Samuel Lundqvist
Ekonomichef
Skellefteå kommun

Tel.0910-71 22 01
samuel.lundqvist@skelleftea.se
webb: Skelleftea.se

Övriga ledamöter

asa_kef

Åsa Hedin Karlsson
Digitaliseringsstrateg
Region Östergötland

Tel. 010-103 73 19
asa.hedin.karlsson@
regionostergotland.se

webb: regionostergotland.se

Dan_kef

Dan Jonasson
Ekonomichef
Trollhättans stad

Tel. 0520-49 79 51
dan.jonasson@trollhattan.se
webb: trollhattan.se

HenrikHeyman2_webb

Henrik Heyman
Controller
Malmö stad
Tel. 0703-27 78 66

henrik.heyman@malmo.se
webb: malmo.se

Roland_kef

Roland Almqvist
Docent
Stockholms Universitet

Tel.070-264 07 70
roland.almqvist@sbs.su.se
webb: sbs.su.se

Anette-2_webb

Anette Sturesson
Ekonomichef
Karlskrona kommun

Tel. 0455-30 30 71
anette.sturesson@karlskrona.se
webb: karlskrona.se

Sollentuna Kommun

Inga-Lill Fritsch

Ekonomichef
Sollentuna kommun

Tel. 08-57921982
inga-lill.fritsch@sollentuna.se

Profilbild_lenalundberg_sv

Lena Sallkvist
Ekonomichef
Luleå kommun
Tel. 073-2284810

lena.sallkvist@lulea.se

Region Västerbotten

Jan Öström
Ekonomidirektör
Region Västerbotten

Tel. 090-785 70 80
jan.o.ostrom@regionvasterbotten.se

Partners

© 2020 Kommunalekonomernas förening. All rights reserved.
Hemsidan är skapad av AlizonWeb AB.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram